7/28/2017

I WANT IT ALL

Aby tradycji stało się za dość czas na następny post o książkach. OŁ JEEE!

Ponieważ mam ostatnio FAZĘ na booktuby i oglądać ich haule zakupowe i dowiadywać się o nowych książkach i modlić się by były po polsku (nie mówię, że po angielsku być nie może ale wiecie taniej będzie i wygodniej się czytało), no a jak są to cóż pozostaje zrobienie listy i mówienie o tym w kółko i na okrągło. (welcome into my world or i should say my parents world...)

LISTA JEST BEZ ŻADNEJ KOLEJNOŚCI SĄ TO KSIĄŻKI (ale tylko w małej części) KTÓRE 
PRAGNĘ 
PRZECZYTAĆ!!!

grafika book, cat, and night

1. Samantha Shannon, książki z serii "the bone Season":
Czas żniw, Zakon Mimów, Pieśń Jutra.
Znalezione obrazy dla zapytania the bone seasonPodobny obraz
Sajon.
Nie ma bezpieczniejszego miejsca.

"Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć".

Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest sennym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.

Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w tajemnicy. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.

"Czas żniw" jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.


Znalezione obrazy dla zapytania the forgetting2.  Sharon Cameron, The Forgetting które jeszcze nie zostało przetłumaczone jednak z tego co wyczytałam w pewnym miasteczku raz do roku jest jedna wielka rzeź i następnego dnia nikt jej nie pamięta, nie zostało to nigdy zapisane i główna bohaterka spróbuje to zrobić. 
3. Tahereh Mafi, Furthermore, też nie zostało przetłumaczone. 
Znalezione obrazy dla zapytania furthermoreW mego kolorowym świecie jest Alice która nie ma krztyny koloru,tak jest czarno biała, jej ojciec zostaje porwany, a ona rusza by go odnaleźć. W empiku można kupić za 58 zł.
Kolor i magia łączą się w tej czarującej magii średniej klasy od bestsellerowego autora serii Dotyk Julii. Ojciec Alice Alexis Queensmeadow znika z Ferenwood i zabiera ze sobą władcę. Aby go odnaleźć, Alice musi podróżować przez mityczny, niebezpieczny kraj FURTHERMORE, gdzie góra może być dołem, a papier jest żywy, gdzie lewa może być prawa i może być zarówno bardzo, bardzo, bardzo źle.


Znalezione obrazy dla zapytania cinder
4. Marissa Meyer, Cinder pierwsza książka z sagi księżycowej, której nie ma po polsku i dopiero się skapnęłam... Jest w empiku za 43 zl. 
Bestseller w New York Times. Pierwsza książka z Sagi Księżycowej i re-telling opowieści o Kopciuszku. Ludzie i androidy tłumią hałaśliwe ulice Nowego Pekinu. Śmiertelna zaraza pustoszy populacę. Z kosmosu bezwzględni księżycowi obserwują, czekając, by wykonać ruch. Nikt nie wie, że los Ziemi zależy od jednej dziewczyny. . . . Cinder, utalentowany mechanik, jest cyborgiem. Jest obywatelką drugiej klasy, tajemniczą przeszłością, zakwestionowaną przez macochę i obwinianą za chorobę swojego syna. Ale kiedy jej życie przeplata się z przystojnym księciem Kai, nagle znajduje się w środku walki międzygalaktycznej i zabronionej atrakcyjności. Złapana między powinnością a wolnością, lojalnością i zdradą, musi odkryć tajemnice swojej przeszłości w celu ochrony przyszłości swojej przyszłości.

Znalezione obrazy dla zapytania girl online5. Girl Online going solo! Czyli trzecia część książek ZoeSugg, nie chcę zbyt dużo wiedzieć na temat książki więc macie opis (może zawierać spoilery!) 
Życie Penny wróciło do normy. Na początku nowego roku szkolnego jest gotowa stawić światu czoła w pojedynkę. Noah skrócił swoje światowe tournée, zapadł się pod ziemię i nikt nie ma pojęcia, co się z nim dzieje. Megan zaprasza Penny do swojej akademii artystycznej, więc nadarza się okazja do zawarcia nowych przyjaźni. Dobrym sposobem na tęsknotę jest pomaganie wszystkim wokół. Elliot potrzebuje swojej najlepszej przyjaciółki bardziej niż kiedykolwiek, a nowo poznana Posey zmaga się z tremą i szuka pomocnej dłoni. Callum, czarujący Szkot z akademii Megan, próbuje rozproszyć smutki Penny. Ale czy uda się jej zapomnieć o Noah, skoro wciąż prześladują ją wspomnienia?


Znalezione obrazy dla zapytania coś o tobie i coś o mnie6.  Julie Buxbaum, Coś o tobie i coś o mnie (przyznam się że nic o niej nie wiem ale okładka jest suuuper) 
Po śmierci matki Jessie musi opuścić przyjaciół i dom w Chicago, ponieważ jej ojciec powtórnie się ożenił – z bogatą hollywoodzką producentką. Dziewczyna przeprowadza się do Los Angeles i zamieszkuje w bezosobowym pokoju gościnnym, jednym z wielu w rezydencji Rachel i jej mało sympatycznego syna Theo. Jessie jest bardzo samotna, a sytuacji nie poprawia wcale fakt, że w ekskluzywnej prywatnej szkole, pośród dzieci bogaczy, czuje się zupełnie nie na miejscu. Nie ma przyjaciół, rówieśnicy się z niej wyśmiewają. Sytuacja zmienia się, gdy Jessie otrzymuje e-mail od chłopaka podpisującego się jako Ktoś/Nikt. Kontynuuje korespondencję – najpierw mailową, później na komunikatorze. Przez pierwsze trudne tygodnie szkoły, chłopak jest dla niej jedynym przyjacielem...

Znalezione obrazy dla zapytania wszystkie jasne miejsca7. Jennifer Niven, Wszystkie jasne miejsca.

Finch jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce z małego miasteczka w Indianie i od rozpaczy po śmierci siostry.

Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.

Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się poszerza, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.


Co się dzieje w booktube a thonie?
No więc drugiego dnia zrobiłam sobie przerwę: kompletnie nie miałam głowy do książek, a w środę miałam imieniny i dostałam małe co nie co (ludzie żebyście widzieli jak się jaram na samą myśl!) Jednak w imieniny też nie maiłam jakoś dużo czasu, wczoraj przeczytałam osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender i ludzie... Ta książka jest CHORA!!!!! Dałam jej 3,5 gwiazdki nie bya kompletnie zła, ale po usłyszeniu niesamowitych recenzji miałam wysokie oczekiwania, niestety, się zawiodłam. Wczoraj zaczęłam Magonię Marii Dahvany Headley jednak podchodzę do niej nieśmiało bo dziś może PRZYJŚĆ DO MNIE MOJE ILLUMINAE!!!!!!!!!! Zrozumcie czekam na nie od końca maja. W empiku jeszcze jej nie ma po polsku jest po angielsku za 65 zł jednak jeśli jesteście ciekawi czemu się tak ekscytuję zapraszam ---> tutaj albo tutaj

A wy co pragniecie przeczytać? 

xoxo
A.

1 komentarz:

  1. Niektóre książki z twojej listy czytałam i są naprawdę świetne, xx

    OdpowiedzUsuń